Telefony vhodné pro handicapované a starší lidi.


Mobilní telefon A300 Senior s ovládáním speciálně navrženým pro pohodlné a maximálně intuitivní ovládání, navíc s bezpečnostními funkcemi nouzového volání.
Velká tlačítka klávesnice, Čitelný monochromatický displej s dostatečným podsvícením, Velmi jednoduché ovládání, Žádná zbytečná miniaturizace, Pouze základní funkce, nic co by uživatele mátlo, Ovládání je celé v češtině, Zámek klávesnice řešen posuvným vypínačem na boku přístroje, stejně tak i ovládání svítilny a FM-rádia, které hraje bez sluchátek, Vytáčení dvou přednastavených čísel podržením tlačítka s ikonkou.
Návod k použití A300 Senior txt.
Vyhledat aktuální nabídku A300 Senior.

Pohodlí klasického telefonu bez telefonní linky


   Tento unikátní telefon GDP02 Grand firmy Jablotron Vám poskytne komfort a jednoduchost obsluhy klasického přístroje a současně i volnost a další výhody mobilní sítě.
   Zatímco ostatní mobilní telefony se předhánějí tím, jak jsou malé a kolik nových funkcí dokážou kombinovat, GDP-02 je velký a vyniká jednoduchostí obsluhy. Díky standardní velikosti telefonního sluchátka a velkým rozměrům kláves je volání z tohoto přístroje stejně jednoduché jako z obyčejného telefonu. Kompletní abecední klávesnice a velký prosvětlený displej umožňují psát a číst textové SMS zprávy tak jednoduše, že to zvládne i vaše babička.
   Obsluhu telefonu nekomplikuje spousta nepřehledných možností, ale jsou Vám nabízeny pouze základní a dobře srozumitelné funkce.
Navíc klávesy pro snadnou obsluhu (PIŠ, ČTI atd.) Vám umožňují udělat to, co chcete přímo a bez hledání v Menu.
   Doporučená cena výrobcem 4 996,- Kč.
Stolní mobilní telefon GDP-02 se dá koupit i levněji na adrese:
Mobil Centrum.
tel. 585 422 170
WWW stránky výrobce.
Ranní poznámka Ivana Hoffmana ČR1.

  Nový maximobil GDP-04 je mimo jiné vybaven USB portem, který umožňuje pohodlné ovládání telefonu přímo z počítače a dokáže připojit počítač k internetu přes GPRS.

Speciální telefon pro handicapované na pevnou linku Concorde - 520


   Tento telefon se vyznačuje asi čtyř centimetrovými tlačítky, které jsou na celé ploše telefonu. Mohou jej tedy ovládat i lidé bez rukou.
Má rychlé volby pro tři tísňová volání a deset běžných pamětí.
Hlasitý plynule regulovatelný poslech i regulaci hlasitosti ve sluchátku.
Plynule regulovatelnou sílu vyzvánění a bliká při zvonění.
Foto CONCORDE C-520.
Podrobný textový manuál.
Podrobněji a další vhodné telefony naleznete na stránkách O2.
Po předložení průkazu ZTP/Pje výměna za běžný telefon, při placení pronájmu, zdarma.
V současnosti jsou držitelé průkazu ZTP/P osvobozeni od paušálního poplatku za provoz a údržbu telefonní linky. 200,- kč tak jako každému operátorovi přispívá stát a O2 další paušální poplatek těžce zdravotně postiženým odpouští.

Bezdrátový telefon pro seniory Siemens GIGASET E360


   Výhody telefonu:
* velká tlačítka - snadné ovládání
* 4 tlačítka přímé volby na sluchátku - snadná volba tísňových linek
* možnost nastavení velmi hlasitého zvonění (5 úrovní) - vhodné pro nedoslýchavé
* velká písmena na displeji - vhodné pro slabozraké
* podsvícený grafický displej - viditelnost i ve tmě
* screensaver - šetřič obrazovky zpestří vzhled telefonu
* zobrazení datumu a času - nahradí kalendář a hodiny
* tel. seznam pro 100 záznamů se jménem - nahradí telefonní seznam
* seznam posledních 20 zmeškaných volání - víme kdo nám volal, když jsme to nebrali
* SMS (160 znaků) - lze pracovat s SMS jako u mobilu
* připojení až 4 další telefony - na jednu pevnou linku může být napojeno více účastníků a zároveň lze komunikovat mezi nimi bez telefonních poplatků. V domě, či v sousedství může tedy mít takový telefon kdokoli další a handicapovaný člověk si může vybrat komu zavolá a může si také zcela zdarma popovídat.
Obrázek telefonu.

Nové mobilní telefony pro seniory a slabozraké.

Velmi jednoduchý telefon Easy5


   Výhody telefonu:
* na jeho horním panelu je sedm velkých, barevných a hmatem dobře rozlišitelných plastových tlačítek.
* V první řadě je nejvýraznější tlačítko se symbolem zeleného telefonu, které slouží pro zvednutí, případně potvrzení hovoru.
* Kromě tlačítka s červeným symbolem, které slouží na zavěšení, či odmítnutí hovoru, má telefon již jen 5 tlačítek na přímé vytočení čísla.

   Easy5 se tvarem podobá klasickým mobilům. Tělo přístroje je vyrobeno z kombinace plastů různých barev, které jsou kombinovány s elegantními chromovými doplňky. Telefonní vzhled podtrhuje také špalík. Celou přední stranu přístroje zabírá pětice velkých číselných tlačítek, mezi kterými dominuje řídící klávesa s ikonou stylizovaného zeleného sluchátka. Ta slouží společně se svou červenou kolegyní k přijmutí nebo odmítnutí příchozího hovoru. Číselné klávesy odpovídají jednotlivým volbám telefonního seznamu a protože je kláves pouze pět, nemůžete se s telefonem dovolat mimo tato přednastavená čísla.
Na levém boku telefonu je umístěno titěrné dvojtlačítko určené pro regulaci hlasitosti vyzváněcích tónů nebo telefonního hovoru. Velikost tlačítek a především jejich nepoměr s ostatními klávesami se dá pochopit, protože telefon si jednou nastavenou úroveň hlasitosti zapamatuje a uživatel si jí nechtěně tak lehce nezmění.
   Lithium Iontový akumulátor je ukryt pod tenkou plastovou skořepinou na zadní straně telefonu. Plně nabitý akumulátor udržel při testech telefon v pohotovosti více než šest dní nebo tři hodiny hlasového hovoru. Dobití akumulátoru na plnou kapacitu trvalo dvě a půl hodiny.
SIM karta se vkládá do slotu umístěného pod baterií. V horní části telefonu najdete také praktické poutko na šňůrku. Telefon podporuje polyfonní vyzvánění, každému z pěti čísel lze přiřadit jinou melodii. Klávesnice je rovnoměrně podsvícena, stavové světélko najdete také pod stříbrnou čočkou ve spodní části telefonu. Telefon neobsahuje žádnou vnitřní paměť pro jakékoli položky, nepamatuje si přijaté textové zprávy, historii volání ani položky telefonního seznamu. Jste tedy plně odkázáni na telefonní seznam na kartě SIM. Před vložením SIM karty ji nejdříve musíte vložit do běžného mobilního telefonu a především vypnout ochranu PIN kódem. Pak musíte do telefonního seznamu uložit pětici čísel, která budou odpovídat jednotlivým tlačítkům telefonu. Na SIM kartě můžete mít uloženo libovolné množství kontaktů, ovšem aby telefon věděl, která čísla má použít, musí být uložena ve speciálním formátu. Před kontakty, které chcete přiřadit klávesám s číslicemi totiž musíte přidat číslici odpovídající popisu na tlačítku; správné záznamy tak budou vypadat: 1 lékař, 2 dcera a podobně. Pokud v seznamu použijete stejnou číslici několikrát, telefon použije první z nich.
Pouze pět dostupných telefonních čísel musí být pro handicapovaného uživatele dostatečných.
Jako nouzovou variantu pro možnost volby jakéhokoli čísla je možné jednomu tlačítku rychlé volby přiřadit telefonní číslo asistenční služby mobilního operátora.

   Je tedy zřejmé, že maximální jednoduchost je na úkor funkcím, které by starý, či těžce handicapovaný člověk stejně nevyužil.
Asi největší nevýhodou bude cena kolem 3500,- kč.
Dodává jej společnost GSM centrum Brno.

I velmi těžce postižení mají možnost přivolání pomoci.


   Jednoduchým stiskem tlačítka, které má člověk připevněné na ruce jako hodinky, se aktivuje základní jednotka instalovaná v bytě. Ta automaticky vytočí předem nastavená telefonní čísla, přehraje zprávu o vzniklé situaci a přivolá pomoc například člena rodiny, souseda, přítele atd. Tlačítko je vodotěsné, tudíž ho může mít stále při sobě. Dále je vybaveno detektorem pohybu, který aktivuje základní jednotku po 12 hodinách úplné nečinnosti hlídané osoby. Pokud se nebude hlásit ten, jehož číslo bude SOS volání vytáčet jako první, lze do paměti vložit dalších 7 telefonních čísel. Zařízení spojí s tím, kdo vaše volání přijme. V nutných případech a po dohodě s dispečinkem Zdravotnické záchranné služby je možné navolit číslo tísňové linky 155. Pokud je hlídaná osoba v doslechu kde je zařízení instalováno, lze s volaným mluvit a sdělit mu, co je třeba.
   Pro instalaci SOS volání je možné použít buď pevnou linku nebo kartu libovolného mobilního operátora. V tomto případě je třeba zařízení vybavit GSM modulem. Instalace SOS volání nijak neomezí ani neovlivní funkci stávající pevné linky.

   Cena zařízení včetně instalace je 11 520 Kč.
V případě připojení na mobilního operátora systém stojí 19 430 Kč.

   Instalaci i servis zajišťuje společnost Microdata, s.r.o., a její partneři po celém území ČR.
tel.596 783 333 777 678 170
microdata@microdata.cz
www: microdata.cz

   Další možností, jak SOS volání získat, je požádat o příspěvek příslušný úřad obce s rozšířenou působností. Ten by mohl pomůcku uhradit až do výše 80 %. Také se můžete obrátit na oblastní charitu či jiného poskytovatele pečovatelské služby, kteří v některých krajích zařízení nabízejí do pronájmu.
   Bližší informace vám podají pracovníci krajských středisek Tyfloservisu, o.p.s.

Společnost MULTITONE CZ je dalším z dodavatelů na českém trhu, kteří věnují pozornost pomůckám pro tzv. sociální péči. Jde o zařízení určená pro seniory, nemocné a invalidní spoluobčany. Ti se vzhledem ke svému stáří nebo zdravotnímu stavu mohou snadno dostat do situací, kdy potřebují pomoc od dalších osob. Přivolat tuto pomoc však za daných okolností nemusí být vůbec snadné. A právě tomuto účelu slouží zařízení, které máme v nabídce.
Macaron
Macaron je speciální bezdrátový telefonní přístroj DECT, zkonstruovaný pro ty, kteří mohou mít s obsluhou běžného telefonu či mobilu z nějakého důvodu potíže.
Je to malý přívěšek na krk, který je možno mít neustále u sebe. Obsahuje tlačítko, pomocí kterého je možné přivolat pomoc v případě nouze. Zároveň je možné na něj zavolat tak, jako na běžný telefon. Umožňuje běžnou hlasovou komunikaci i při poloze zavěšené na krku.
Macaron je dodáván s vlastní základnovou stanicí, nebo je možné jej přihlásit k jakékoli základnové stanici DECT-GAP (např. Siemens Gigaset)
Nabídka Multitone - Sociální péče.

Další možností jsou dva typy elektronického hlídacího zařízení GMA:
První nejjednodušší sestava je vybavena voděodolným nouzovým tlačítkem a ústřednou s telefonkomunikátorem. Tato verze umožňuje přivolat si stisknutím tlačítka pomoc prostřednictvím centrály GMA. Díky vestavěnému mikrofonu a reproduktoru lze hovořit s operátorkou, která zajistí rychlou pomoc. Pomocí tlačítka můžete také přijímat běžné hovory na pevné lince například z postele, což je velmi užitečná funkce pro lidi se sníženou mobilitou.
K druhé variantě je možné připojit až 12 externích zařízení: dávkovač léků, pohybový detektor, kouřový detektor, plynový detektor, záplavový detektor, vanové táhlo, postelový detektor…), zejména však pádový detektor. I toto baterií napájené zařízení s mikroprocesorem a vysílačem je tak malé a lehké, že se dá nosit bez povšimnutí na těle, nejlépe v pouzdře okolo pasu. Detektor pádu spolehlivě odhalí pád uživatele a spojí jej ihned s ústřednou. Pokud se pozice detektoru nezmění během následujících 15 vteřin, detektor vyhlásí poplach. Toto řešení minimalizuje případy planých poplachů.
) Podrobnější informace ke službě naleznete na www.medicalalarm.cz

Podrobněji a další vhodné telefony naleznete na stránkách O2.

   Dalším možným řešením a to i finančně výhodným, může být navštívení nějakého bazaru s mobilními telefony a vybrat si vhodný starší typ. Jednak větších rozměrů a hlavně s velkými tlačítky. Zjistit si zda jsou ještě dodávány nové baterie, tu si rovnou zakoupit a pokud má telefon všechno příslušenství, tedy nabíječku, návody a nejlépe i originální obal, nemusíme se obávat, že by byl nelegálního púvodu a poslouží nám většinou stejně jako nový, který mívá sice navíc mnoho funkcí, ale ne každému tak miniaturní přístroj může dobře sloužit k účelu, jako je pouhé telefonování.

Zpět.