Jaký by měl být přehrávač pro poslech zvukových knih?

Předem bych chtěl zdůraznit,že požadovaný přehrávač by měl být určen pronejširší okruh nejen zrakově postižených, ale hlavnělidí netechnicky zdatných, což je většina starých slabozrakýchaž nevidomých lidí. Když vezmujen třeba členskou základnu SONS, tak je to 90%. A dále je spousta lidí kteří si vypůjčují, nebo by si rádi půjčovali zvukové knihy, ale po odchodu kazet si netroufnou koupit a používat cokoli z nabídky CD přehrávačů, které jsou buď velmi složité a nepraktické na ovládání, nebo nemají potřebné funkce.

Jako optimální se zatím zdá asi toto provedení:
Malý stolní snadno přenosný CD/DVD multiformátový přehrávač mono s možností výstupu stereo, určitou výhodou může být vertikální provedení, kdy nezabere moc místa na stole, lze zavěsit i na zeď, nebo si ho vzít do postele.
Větší intuitivně rozmístěná tlačítka, navíc možnost přehrávání i nahrávání z SD karet. (Micro SD jsou příliš malé a u flash disku je určité riziko vylomení.
Pokud možno Adresářová struktura, to se ještě musí upřesnit, funkce resume, možnost záložek (indexace), pro snadné vyhledání zajímavých pasáží, vestavěné hodiny budík, rádio s možností nahrávání i časového, vestavěný obyčejný mikrofon pro poznámky. Mini USB konektor pro propojení s počítačem.
A pokud to půjde i plánovací kalendář, kde si budem moci nahrát na nastavené datum a čas, co máme udělat. (takový hlasový připomínáček). Mohl by mít i indikátor světla.
Napájení na síť i z nabíjecích baterií, automaticky udržované nabité při připojení na síť. V ozvučeném menu samozřejmě možnost ověření stavu baterie, délky, data nahrávky a prostě asi něco jako umí Eltrinex V12Pro.

Napište Vaše představy.

Výrobce započne výrobu jen v případě dostatečného zájmu o tento nejen pro zrakově postižené praktický přehrávač, což by při počtu nejen zrakově handicapovaných, kterým nevyhovuje počítač a přetechnizované přehrávače s miniaturními tlačítky a nečitelnými displeji, nemusel být problém.
Jako zpětný kanál a indikátor počtu zájemců by snad šlo využít SMS, v okolí každého, pokud nemá vlastní ozvučený telefon, se najde někdo kdo SMS napíše a odešle.
Cena bude také záviset na počtu zájemců a bude určitě nižší než součet užitných vlastností.
Rozšiřte prosím tyto informace mezi lidi kteří nemají přístup na internet.
Další náměty, dotazy a upřesnění pište prosím na:
ruznepomucky zavináč seznam tečka cz

Největší zásilková knihovna zvukových knih pro zrakově handicapované.
Dále je v ČR asi 90 regionálních knihoven taktéž s možností bezplatného zapůjčování zvukových knih.
Apogeum komentované filmy pro nevidomé.
Další široký sortiment audioknih.

Problematika podrobněji.
Zpět na úvodní stránku.