Víc než jen nejlepší přítel člověka


   Vodící pes je opravdu neustále veselý kamarád, vždy ochotný a připravený pomáhat.
Dobře vycvičený pes dokáže vyhodnotit minimálně třicet povelů. A nejen to, dokáže sám zhodnotit situaci a rozhodnout co a jak je pro pána nejbezpečnější . Ovšem ne každý pes může být psem vodícím a hlavně musí absolvovat náročný výcvik.
Seznam středisek výcviku vodícíh a asistenčních psů.
A ikdyž již získáme dobře vycvičeného psa, nemáme vyhráno, neboť nás ještě čeká společné sžívání, vzájemné pochopení povah a potřeb.
Pak teprve začne být pes dokonalý pomocník. Rozhodně se také vyplatí poučit okolí, že vodící pes je pes služební. To znamená, že je nevhodné, aby ho krmil kdokoli jiný než jeho pán.
Také veškerou péči o srst, venčení a hry je dobré aby s ním dělal jen jeho pán. Tím se pes více fixuje pouze na svého pána a neodbíhá tolik k ostatním lidem. Vyplatí se také nikdy nedat nic od stolu a ani pamlsky, mimo ty pro psy určené, nejsou vhodné.
   Takto navyklý pes nikdy neškemrá a můžeme s ním kamkoli, bez obav, že bude obtěžovat a žadonit. Pro psa je naopak větší týrání, pokud občas něco dostane a pak bere jako křivdu, když v nevhodné chvíli škemrá a nic nedostane.
Mé zkušenosti a zážitky podrobněji.
Při práci potřebuje klid, aby se mohl plně soustředit a proto je vhodné poučit lidi, aby si jej nevšímali. Teprve pak může všem ukázat jak dokonalý je to pomocník a vždy nás včas kamkoli dovede, potřebné ukáže, stejně tak jako to dokáží vidící.
   Tím největším přínosem pro zrakově postiženého je, že se vrací mezi nehandicapované lidi. Stává se samostatným a úžasný vodící pes maže ostych a komunikační bariéry. Vodící pes není obranář, ikdyž dřívější plemena německých ovčáků tomu odpovídala.
Vše o psích jménech.
problematické chování psů.
Pes v domácnosti - větší nároky na úklid.
S příchodem vodícího psa, je lépe na čas pověsit kolo, jak se říká," na hřebík".
Kde koupit vhodné pomůcky na uložení kola?

Další užitečné informace se dozvíte na adrese:
Klub držitelů vodících psů.

Chcete komunikovat s držiteli vodících psů?
Přihlaste se do konference o vodících psech - Haf.

Uvítám Vaše zkušenosti, zážitky, názory i dotazy.

Zrakové postižení z pohledu zdraví a nemoci.